Sat 20th October 10.00-12.30 Presidents Forum Young DG John Glassford
Sat 20th October 13.00-13.45 AGM D9700 Young DG John Glassford
Sat 20th October 14.00-16.00 D9700 Board Meeting DG John Glassford
Sun 9thth December 10.00-16.00 DisTec18 I.T. Young DGE John McKenzie
Sat 2/3 09.15-17.00 PETS Young President Elects 2019-2020 DGE John McKenzie
Sat 2/3 14.00-16.30 D9700 District Leadership Team Training Young DGE John McKenzie
Sat 2/3 19.00 PETS Dinner Young President Elects 2019-2020 DGE John McKenzie
Sun 3/3 09.30-15.00 PETS Young President Elects 2019-2020 DGE John McKenzie
Sun 26/5 09.30-15.00 District Assembly Young DGE John McKenzie
Frid. 29-31/3 2018 D9700 Conference Griffith DG JG D9700
Sat 1/6-5/6 2019 RI CONVENTION HAMBURG
 
DISTRICT BOARD 2018-2019 {in blue Consultant}
 
District Governor John Glassford {Membership Retention}
Immediate Past District Governor George Weston {Youth Services}
District Governor Elect John McKenzie {Service Projects}
District Governor Nominee Michael Moore AM {D9705}
Secretary PP David Benn {Administration}
Treasurer Finance & Audit PP Doug Conkey {Budget}
Foundation Director PDG David Kennedy {Foundation}
Communications Director PP Paul Murray {Public Image}
Membership Director New Clubs PP Geraldine Rurenga {New Clubs}
Membership Director Millennials PP Clare Lawlor {Millennials}
Associate Member AG Julie Poplin {Assistant Governors}
 
ASSISTANT GOVERNORS
 
GROUP 1 AG MILES HEDGE {RC of Blayney}
Blayney, Bathurst, Bathurst Daybreak, Bathurst East, Oberon.
GROUP 2 AG DAVID RIDGES {RC of ORANGE NORTH}
Molong, Orange, Orange North, Orange Daybreak, D9700 e-Club (Calare)
GROUP 3 AG CHRIS FINKEL {RC of Forbes}
Parkes, Condobolin, Lake Cargelligo, West Wyalong, Forbes, Forbes Ipomoea.
GROUP 4 AG JULIE POPLIN {RC of Boorowa}
Boorowa, Murrumburrah-Harden, Cowra, Grenfell, Young.
GROUP 5 AG BOB MANNING {RC of Narrandera}
Griffith, Griffith East, Griffith Avanti, Yenda, Leeton, Leeton Central, Narrandera
GROUP 6 AG PAUL WESTON {RC of Coolamon}
Lockhart Coolamon, Junee, Temora and Cootamundra
GROUP 7 AG ELAINE ALMOND {RC of Wagga Wagga}
South Wagga, Wagga Kooringal, Wagga Murrumbidgee, Wagga Sunrise, Wollundry Wagga, Wagga Wagga, CSU Wagga Rotaract.
 
DG John Glassford